Menu

Pracuj dobrze

Garść inspiracji do porannej kawy

Wakacje w biurze - poradnik przetrwania

dobrapracablog

girl791037_1280

Biuro jakieś ciche, w kuchni pusto, a na parkingu 3 wolne miejsca? To musi być sezon urlopowy. Pracujesz? Jesteś przed wakacjami, albo co gorsza już po? Jak to znieść? Da się! Oto 5 rad jak czuć się lepiej.

 

1. Pij wodę!!

Większość z nas jest permanentnie odwodnionych. Naprawdę! Kawa, herbata nie nawadniają, wręcz przeciwnie. W czasie dnia pracy, zwłaszcza wtedy kiedy na zewnątrz jest gorąco, powinniśmy wypijać minimum 4 do 8 szklanek płynów. Najlepsza jest woda. Jeśli nie przekonuje Cię picie samej, zrób sobie smakową. Lemoniada z miętą i cytryną? To zajmie Ci 3 minuty. Świetnym pomysłem są także wody owocowe, do których możesz dodać np. maliny, albo kawałeczki arbuza. Dorzuć bazylię, kostki lodu i pij przez cały dzień. 


2. Unikaj drastycznych zmian temperatur

To grozi infekcją, a nie ma nic gorszego niż lato i zapalenie ucha/ gardła! Klimatyzacja jest super, ale jeśli tylko masz na to wpływ nie nastawiaj jej na 18 stopni, kiedy za oknem 35. Tak duże różnice temperatur nie służą naszemu ciału, a kiedy opuścisz klimatyzowane biuro tym trudniej będzie Ci znieść upał. 

 

3. Zaplanuj coś miłego po pracy

Lato to czas bardzo wielu fajnych wydarzeń w mieście. Kino letnie, joga w parku, zumba na plaży czy wernisaż na deptaku? Wybierz coś co sprawi Ci przyjemność.  Poczuj się u siebie jak turysta i zaplanuj po pracy coś nieoczekiwanego. Zerwanie z rutyną pomoże Ci poczuć się trochę tak jakbyś ciągle był na wakacjach. Spróbuj!

 

4. Reorganizuj czas w pracy

Przyjdź wcześniej, zmień miejsce, zrób coś inaczej niż zwykle. Zwykle w wakacje w biurach panuje pewne rozprężenie i można pozwolić sobie na wypadnięcie z dobrze znanych torów. Czasem zwykła zmiana godziny działa odświeżająco. Skończyć o 15, przyjechać rowerem, umówić się ze znajomymi na obiad w ciągu dnia i do biura wrócić jak Hiszpanie, po sjeście? Zwykle im bardziej jesteśmy usztywnieni w naszych zwyczajach, tym bardziej nam uwierają. Zawsze warto coś zmienić. Nawet na chwilę, nawet małą rzecz. 

 

5. Nie śpiesz się

Lipiec i sierpień to czas dłużyzn decyzyjnych i mniejszego ciśnienia. Kogoś nie ma, czegoś nie da się załatwić, coś się przeciąga. Nie ma się co stresować! Warto brać poważnie rzeczy, na które mamy wpływ, a reszcie pozwolić się toczyć swoim biegiem. Nie pali się. Świat nie zawali się tylko dlatego, że ktoś ma wakacje. Potraktuj ten czas jak wyjątkowy w roku i wrzuć na luz. Wkrótce wrzesień, październik, wszystko szybko wróci do dawnej rutyny. 

 

Masz własne sposoby na wakacje w biurze? Podziel się! Dziękuję :) 

 

 

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Boro1] *.static.telsat.wroc.pl

    Zmień krzesło, zrób gimnastykę i zrób przerwę na espresso, ale poza pracą.

  • dobrapracablog

    może być :)

© Pracuj dobrze
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci